مزایای استفاده از VIVADO

نوع خبر: مطالب مفید کاربردی
تاریخ: 1398/06/30

نرم‌افزار Vivado، یک محیط طراحی است که از تابستان 2012 از طرف شرکت Xilinx به عنوان انقلابی در نرم‌افزارهای طراحی معرفی شد. شرکت Xilinx برای سرعت بخشیدن به مراحل طراحی و تولید، این نرم‌افزار از صفر تولید کرد. در ضمن اینکه نرم‌افزار قبلی شرکت Xilinx تحت عنوان ISE Design Suit برای محصولات قبلی از طرف شرکت Xilinx پشتیبانی می‌شود، اما از تابستان 2012 تمام محصولات جدید در نرم‌افزار Vivado پشتیبانی می‌شود.
نرم‌افزار Vivado Design Suit مراحل طراحی را ساده‌تر کرده و به روش‌هایی جدیدی به تولید محصولات سرعت می‌بخشد در حالی که نرم‌افزار ISE چنین قابلیت‌هایی ندارد. به همین دلیل از همان روزهای اول انتشار نرم‌افزار #Vivado پیش‌بینی می‌شد که مهندسان طراح الکترونیک مشتاق استفاده از این نرم‌افزار باشند. براساس همین پیش‌بینی‌ها قبل از انتشار نرم‌افزار Vivado شرکت‌های همکار Xilinx برنامه‌ریزی‌هایی آموزشی خود را در این زمینه تهیه کردند و همزمان با انتشار اولین نسخه، فعالیت آموزشی و کاری خود را در این زمینه آغاز کردند.  

یادگیری VIVADO ضرورت دارد، زیرا:

دوره‌های آموزشی Vivado در دو سطح مقدماتی و پیشرفته ارائه می‌شود. در این دوره‌ها تمام مهارت‌های لازم نرم‌افزاری با جزئیات کامل بیان می‌شود که شامل مباحث سطح مقدماتی نظیر ایجاد پروژه، قیدهای XDC، سنتز، پیاده‌سازی، برنامه‌ریزی #FPGA، استفاده از IPها، مدیریت پروژه و .... تا مباحث پیشرفته نظیر قیدهای timing با جزئیات کامل، اسکریپت نویسی و کاربردهای آن، آنالیز توان، ویرایش IPها و تولید IPهای شخصی، قیدهای پیشرفته فیزیکی، انجام Routing به صورت دستی و .... است.

از مزیت‌های این آموزش‌ها برای اشخاص و جویندگان کار می‌توان افزایش مهارت‌های حرفه‌ای کاری، ارتقاء امنیت شغلی و اولیت کاری، آموزش حرفه‌ای در راستای سرعت بخشیدن به طراحی و انجام پروژه و در نهایت رضایت فردی را اشاره کرد. از مزیت‌های دوره‌های آموزشی برای افراد شاغل نیز می‌توان به افزایش کارایی در انجام پروژه‌ها نظیر افزایش سرعت، دقت و توانایی بهینه‌سازی و ...، طراحی بهینه‌تر، نوآوری در طراحی، حفظ موقیعت شغلی اشاره کرد. شرکت‌ها نیز می‌توانند جهت ارتقاء دانش فنی، سرعت بخشیدن به انجام پروژه‌ها، بهره‌وری و نوآوری در طراحی و همچنین حفظ کارکنان و ایجاد انگیزه بیشتر در آن‌ها از این دوره‌ها استفاده کنند.

 

مقایسه نتایج پیاده سازی یک پروژه با Vivado و ISE و مشاهده زمان کمتر و کیفیت بهتر Vivado


 


 

 

زمان اجرای یک پروژه در نرم‌افزار Vivado قابل پیش‌بینی می‌باشد.